דף הבית >> בחירת הרכבים מוסיקליים לאירועים
 

 בחירת הרכבים מוסיקליים לאירועים


הרכב מוסיקלי יכול להתאים לכל אירוע שתארגנו או תקחו בו חלק. הזמנת הרכבים מוסיקליים לאירועים היא נוהג נפוץ במקומותינו מתוך הבנה שיש להרכבים תפקיד חשוב בשדרוג האירוע וביצירת אווירה נעימה עבור המשתתפים והאורחים. המונח הרכבים מוסיקליים לאירועים כולל מגוון רחב של אפשרויות עם כמויות משתנות של נגנים, כלי נגינה וסגנונות. כלי נגינה אפשריים בהרכבים כאלה הם כינור, אקורדיון, צ'לו, תופים, חצוצרות ועוד. אפילו פסנתר במקרים מסוימים. אמנם העברת פסנתר ממקום למקום נחשבת קשה במיוחד אבל יש אולמות שמשכירים פסנתרים באופן קבוע וכך מתגברים על הבעיה. כדאי לזכור שאנו משלמים להרכב המוסיקלי עבור ביצוע קטעים מוזמנים ולא כדי להשתמש בפלייבק. חוסר התאמה בין הביצוע למנגינה הנשמעת יגרום מבוכה רבה ומיותרת.
 

הרכבי מוסיקה לטינית


הרכבי מוסיקה לטינית מופיעים באירועים רבים. הם יכולים להרקיד את הקהל ולתרום לאווירה השמחה בנוסח הקרנבל בריו אבל גם להתאים לאירועים יותר רומנטיים או נוגים ברוח הבוסה נובה. אירועים כאלה מתאימים לאנשים ממוצא דרום אמריקאי או לחובבי הז'אנר. כדי למצוא הרכב לטיני איכותי מומלץ לחפש באינטרנט ולהתרשם מהביצועים שלהם ליצירות נבחרות. הרכב כזה כולל פעמים רבים תופים ויש למצוא להם סידור טכני מתאים באולם בו נערך האירוע. כמו כן הרכבים כאלה משתמשים לעתים בכלי נגינה אקזוטיים כמו מרימבה (קסילופון ענק) וגם לכך יש להיערך מבחינה טכנית כדי למנוע אי נעימות.

הרכבים לטקסים ממלכתיים


בישראל נערכים מדי שנה טקסים ממלכתיים רבים כמו טקס יום העצמאות, יום השואה, יום הזיכרון, חגים, חילופי תפקידים בכירים, הענקת פרסים וכו'. לטקס כזה רצוי להזמין הרכב מוסיקלי שינגן יצירות מתאימות לרוח האירוע. לרוב מדובר בהרכבים שינגנו קטעים קלאסיים או ילוו מקהלה. לא כל הרכב מוסיקלי מתאים לטקסים כאלה ולכן יש לבחור את ההרכב אחרי שמנהליו הוכיחו ניסיון במעמדים דומים . טקסים ממלכתיים נערכים בהשתתפות אנשים רמי דרג ואסור לכם לאכזב אותם עם הרכבים שאינם בדרגת המקצועיות הגבוהה ביותר. תקלה כזו תכתים את שמכם ועלולה לגרום נזק רב.